جمعه, 3 خرداد 1398
عنوان : نودو پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه روز دوشنبه 12 آذر با حضور كلیه اعضای محترم شورا و شهردار چهاردانگه در محل شورای شهر تشكیل شد .
کد خبر : ۱۸۲۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ 
ساعت : ۱۴:۲۷:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

نودو پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه روز دوشنبه 12 آذر با حضور کلیه اعضای محترم شورا و شهردار چهاردانگه در محل شورای شهر تشکیل شد .
جلسه با تلاوت آیات قرآن مجید آغاز گردید و در ادامه فرازی از زندگینامه و وصیتنامه شهید عالیقدر "علیمحمد احمدی"برای حاضرین قرائت شد .
در ابتدا آقای حامد عیسوند رئیس محترم شورای اسلامی در نطق پیش از دستور ، 12 آذر ماه سالروز تصویب قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و افزود : حضرت امام خمینی (قدس السره الشریف) با تیز بینی خود دستور پیش نویس قانون اساسی برای نگارش اعلام نمودند و مجلس خبرگان قانون اساسی، تدوین آن را با تلاش به سرانجام رساندند. و سپس در یک همه پرسی به تایید مردم مسلمان ایران رسید.این روز ، نقطه عطفی است در تاریخ جمهوری اسلامی ایران .
آقای عیسوند فرا رسیدن سالروز گرامیداشت معلولین را تبریک گفت ودر این باره اظهار داشت:  در شهر چهاردانگه حدود 400 معلول زندگی می کنند که از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم انتظاراتی دارند ،لذا  ما باید نهایت سعی خود را به کار بندیم تا امکانات مناسبی برای تسهیل زندگی و امور رفاهی و اجتماعی این عزیزان فراهم آوریم .
 وی درادامه از شهردار محترم بابت اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی فرهنگسرا و انتقال قرائت خانه به ساختمان جدید که وجود آن یکی از ملزومات شهر است ، تشکر و قدردانی کرد و افزود : به امید خدا راه اندازی فرهنگسرا ، سرآغازی باشد برای حرکت یکپارچه و همگانی به سوی ارتقاء فرهنگ اسلامی و ایرانی و این محل تبدیل به مکانی مناسب برای اهالی محترم به ویژه کودکان ، نوجوانان و جوانان شود  .
آقای جعفر مرادی نایب رئیس محترم شورای اسلامی شهر در این جلسه ضمن تبریک سالروز تصویب قانون اساسی و روز معلولین نکاتی در خصوص جلسه دیدار مردمی با نماینده محترم مجلس و مباحثی که در این دیدار مطرح شده بود ، عنوان کرد .
وی در خصوص مسائل مالی شهرداری گفت : بسیاری از فعالیت های مالی انجام شده در چند ماه گذشته  در راستای تسویه بدهی های معوقه شهرداری بوده است ، و این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد ، وی از شهردار خواست تا تمام پرداخت ها و هزینه های انجام شده در یکسال اخیر را به صورت شفاف و کامل اطلاع رسانی نمایند ، وی ادامه داد : ضمن احترام و تکریم اعضای محترم دوره چهارم شورای شهر باید گفت در دوره پنجم انصافاً بسیار پیشرفت داشته ایم ، هم از لحاظ سیستم اداری و هم از لحاظ مدیریتی ، من مطمئنم که نیت همه ی اعضای محترم  شورای شهردر راستای پیشرفت و پیشبرد اهداف شهر ، شورای اسلامی و شهرداری  است .
آقای جعفر عسگری عضو محترم شورای اسلامی شهر خواستار توجه بیشتر و دلجویی معلولین شد و در این رابطه گفت : پیشنهاد می شود در این ایام که مصادف با سالروزگرامیداشت معلولین است عده ای از معلولین موفق را مورد تشویق و تقدیر قرار دهیم .
جعفر عسگری در خصوص املاک و منازلی که متراژ آنها پایین تر از  100 متر مربع است  اظهار داشت : این املاک به دلیل متراژ پایین و عدم قابلیت ساخت و ساز در آنها خود به خود زمینه های تخلفات ساختمانی را فراهم می نماید ، لذا بهتر است تدبیری اندیشیده شود تا با فراهم نمودن بستر مناسب ؛ ضمن اینکه مالکین این املاک که اکثراً از قشر ضعیف جامعه نیز هستند ، از مزایای نوسازی منازل بهره مند می شوند ،  از بروز تخلفات ساختمانی نیز جلوگیری شود .وی همچنین در خصوص خیابان های اتحاد انتهای خیابان شهید عباسپور اظهار داشت : نهر آب انتهای این خیابان که از داخل باغ گذر می کند ، توسط مالک مسدود شده و اهالی محترم را دچار مشکل نموده است ، این در حالی است که سالهاست این نهر از درون باغ عبور می کند ، شرایط موجود در این خیابان ایجاب میکند هر چه سریعتر تدبیری برای رفع معضلات آن اندیشیده شود .
آقای حامد عیسوند در ادامه جلسه اذعان داشت : ارائه توضیحات در خصوص پروژه های عمرانی که سالهاست بلاتکلیف و نیمه کاره باقی مانده اند وظیفه ذاتی و نظارتی شورای شهر است ، چراکه این حق مردم است درباره علل و چگونگی پیشرفت پروژه ها به ویژه عمرانی در شهر آگاهی پیدا کنند ، شفاف سازی و بیان مسائل شهری  در خصوص عملکرد شورا و شهرداری به واسطه نظارت بر امور شهری ، مهم ترین رسالت شورا است و با توجه به قانون و قوانین مربوطه در حدود وظایف و اختیارات از نظارت عالیه نباید غافل ماند و تصمیمات بر اساس اصل یکصدو پنجم قانون اساسی  نباید مخالف موازین اسلام و قوانین باشد و انشااله تاکید میشود شورا نقش نظارتی دارد. 
در ادامه ؛ مهندس قدس ، شهردار چهاردانگه گزارش مختصری از عملکرد مالی شهرداری در یکسال اخیر ارائه نمود و در این باره گفت : با توجه به تجربه سالهای قبل ،  معمولاً  دو 2 ماه پایانی سال شاهد افزایش درآمد شهرداری هستیم ، از این رو پیش بینی می شود تا آخر سال به بودجه پیش بینی شده دست یابیم .
وی در خصوص پرداخت بخش اعظمی از بدهی های معوق شهرداری اظهار داشت : بخشی از بدهی های معوقه ی شهرداری که از سالهای پیش باقی مانده است  و تاکنون  جمعاً حدودا بیش از چهل و هشت میلیارد 48.000.000.000 ريال  را طی چند ماه اخیر پرداخت نموده ایم . که از جمله این بدهی ها می توان بدهی به سازمان تامین اجتماعی ، اداره دارایی ، اداره برق و تعدادی از پیمانکاران را نام برد .
قدس افزود : عملیات بهسازی معابر و پیاده روهای سطح شهر آغاز شده و هم اکنون در دست اقدام است که به زودی گزارش آن به شورای شهر ارسال خواهد شد .وی در خصوص جانمایی محل احداث ایستگاه اورژانس اظهار داشت :   قطعه زمینی جنب ساختمان بنیاد شهید توسط اورژانس کشور جهت احداث مرکز ایستگاه  اورژانس جانمایی شده ،که پس از مذاکرات و بررسی های فنی اقدامات اولیه در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد .
نودو پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر با بررسی و مشورت در خصوص موارد مطروحه در دستور جلسه ادامه یافت که اهم آن به شرح زیر می باشد :
-پرداخت مبلغ 400.000.000 ريال به سازمان بهزیستی و فرمانداری شهرستان اسلامشهر جهت تامین هزینه های درمان معتادان متجاهر، که این مبلغ سالانه توسط شهرداری به مراجع ذیربط پرداخت می شود .
-تصمیم گیری در خصوص واگذاری بهره برداری از مجتمع فرهنگی ورزشی شهید بهشتی به مدت یکسال از طریق برگزاری مزایده به بهره برداران واجد شرایط پس از اخذ نظریه کارشناس رسمی دادگستری .
-برگزاری تور زیارتی ویژه خانواده های معزز و معظم شهدای گرانقدر شهر چهاردانگه با هزینه ای بالغ بر 1.100.000.000ريال .
این تور زیارتی با هم اندیشی مدیریت شهری، بخشداری، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، حوزه های مقاومت بسیج چهاردانگه ، برنامه ریزی شده و شورای اسلامی شهر و شهرداری در راستای انجام رسالتی  که بر دوش دارند ، جهت حفظ حرمت و تکریم پدران ، مادران و همسران گرامی شهدای عالیقدر ، لایحه پرداخت هزینه های لازم برای اعزام این عزیزان به تصویب رساند ند .
جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید .
(سرویس خبری شورای اسلامی شهر چهاردانگه)بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0