جمعه, 24 مرداد 1399
رو عنوان : بررسی و اتخاذ تصمیم جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رفاه شهروندان و ارتقا سطح عمومی بهداشت شهر
عنوان : یكصدو هفتادو پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه برگزار شد.
زير عنوان : #کرونا_راشکست_میدهیم #در_خانه_بمانیم
کد خبر : ۴۰۵۸
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ 
ساعت : ۲۳:۳۸:۴۲

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱۰

به گزارش روابط عمومی شورای شهر چهاردانگه یکصدو هفتادو پنجمین جلسه رسمی شورای شهر در روز شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۴ باحضور اعضای شورای شهر و شهردار برگزار گردید. در این جلسه پس از قرائت قرآن و خواندن فرازی از وصیت نامه شهید مطابق روال آغاز جلسات شورای شهر چهاردانگه ، در آبتدا آقای حامد عیسوند رئیس شورا ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین از جامعه پزشکی و سلامت که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا مبارزه میکنند تشکر و قدردانی کرد و همچنین به خانواده های جانباختگان اخیر ناشی از بیماری کرونا و شهدای راه خدمت تسلیت گفتند و در ادامه از زحمات مسولین ، دستگاهها ،نهادها ، پویشها و مشارکتهای مردمی بویژه اعضای شورای شهر و زحمات و عملکرد شهردار محترم   در مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تشکر کرد.در جلسه روز شنبه لوایح دستور کار بررسی و تصمیم گیری شد  که میتوان اشاره داشت. به:

✍تصویب مبلغ ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان برای تکمیل مجموعه سینمایی گلشهر.

✍ تصویب پانزده میلیون تومان به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی برای کمک به معیشت و بهداشت عزیزان.

🏠پیشنهاد و  تصویب مواردی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رفاه شهروندان  که شهرداری در چارچوب قوانین و دستورالعملهای ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت در چارچوب قوانین در  دستورکار قراردهد منجمله ✍شهرداری تمام پروانه های ساختمانی که مدت اعتبار آنها در حال اتمام است بصورت خودکار اعتبار پروانه را برای مدتی بدون نیاز به مراجعه شهروندان تمدید نماید. ✍شهرداری در ایام تعطیلات نوروزی از برپایی هرگونه چادر مسافرتی در پارکها و معابر عمومی ممانعت بعمل آورد‌. ✍شهرداری نسبت به ضد عفونی و گندزدایی کردن معابر و انجام سایر اقدامات بازدارنده که سطح بهداشت عمومی را ارتقا میدهد در چارچوب دستورالعمل های وزرات بهداشت اقدام کند. ✍شهرداری قبل از صدور پروانه و تنها بر اساس دستور نقشه اولیه و بدون نیاز به تشریفات اضافی و سختگیرانه نسبت به برآورد عوارض و اخذ آن از شهروندان اقدام کند.

✍شهرداری در مقابل یا جنب نانوایی های سطح شهر برای رعایت بهداشت فردی و عمومی امکانات لازم جهت شستشوی دست و صورت برای استفاده عموم نصب کند.✍ شهرداری در راستای ارتقای سطح بهداشت عمومی نسبت به جمع آوری بساط مشاغلی که بدون مجوز در سطح معابر عمومی نسبت بە فروش مواد خوراکی اقدام کردەاند اقدام کند. ✍ تا اطلاع ثانوی هر گونه زیارت اهل قبور مخصوصاً در پنجشنبه آخر سال ممنوع شود.

 ✍شهرداری جهت افزایش سطح بهداشت پرسنل و کارکنان خود مخصوصاً آن دسته از نیروهایی که در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس جانفشانی می‌کنند، اقدام عاجل کند.. ✍به دلیل خطرات ناشی از تجمع، نوروزی امسال هیچ گونه برنامه و جشنی توسط شهرداری برگزار نگردد.✍شهرداری برابر دستورالعمل های فرمانداری اسلامشهر و بخشداری چهاردانگه در مورد ساعات کار واحدهای صنفی و بازارها و مغازه ها و ... اقدام نماید.

 در پایان جلسه ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای شهروندان تقاضا داشتند که شهروندان محترم تا جایی که امکان‌پذیر است از هر گونه تجمع و تردد در سطح شهر خوداری کنند و یقین داشته باشند تمام سعی و تلاش ما بر آن است به عنوان نماینده آنها در پارلمان محلی، به صورت شبانه‌روزی با حساسیت بیشتر از گذشته پیگیر امور و وظایف خود در این برهە حساس میباشیم.


تعداد بازدید : 172

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0