جمعه, 24 مرداد 1399
عنوان : بودجه پیشنهادی شهرداری چهاردانگه در روز چهارشنبه مورخ 1398/11/30 به تصویب شورای اسلامی شهر رسید..
کد خبر : ۴۰۵۴
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ 
ساعت : ۰:۴۳:۵۷

امتیاز :  ۲.۲۰ |  مجموع :  ۵

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بودجه پیشنهادی شهرداری چهاردانگه در روز چهارشنبه مورخ 1398/11/30 به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

رییس شورای اسلامی شهر در این باره  گفت: با موافقت شورای شهر بودجه سال 99 شهرداری چهاردانگه به 80 میلیارد تومان افزایش یافت که در بخش های جاری (خدماتی شهری و اداری )، عمرانی و سرمایه ای و فضای سبز هزینه می شود.

حامد عیسوند اضهار داشت : شهرداری‌ طبق آیین نامه مالی مکلف است که لایحه بودجه پیشنهادی را حداکثر تا 30 دی ماه تحویل شورای اسلامی شهر دهد تا شورا بتواند تا 30 بهمن ماه نسبت به تصویب یا اصلاح بودجه اقدام نموده و جهت تأیید نهایی به هیات تطبیق و استانداری ارسال کند که شهرداری چهاردانگه در موعد مقرر این مهم را به سرانجام رساند و شورای شهر نیز در 30 بهمن ماه بودجه پیشنهادی را تصویب کرد.

رییس کمیسیون بودجه و حقوقی  شورای شهر چهاردانگه گفت: امسال طبق دستورالعمل جدید وزارت کشور از سوی سازمان شهرداری‌ها ساختار بودجه تغییر کرده است و به گفته کارکنان و کارشناسان مربوطه شهرداری، برای این ساختار جدید کلاسهای آموزشی و برنامه های زیرساختی لازمه میسرنشد و شهرداری چهاردانگه با تخصص حوزه مالی شهرداری تقریبا دستورالعمل های وزارت کشور را در بودجه تدوین نمود و با رعایت ماده 68 قانون شهرداری ها و بخشنامه بودجه ای سال 99 شهرداری ها با تناسب درصد بودجه 45 درصد عمرانی و سرمایه ای  و 55 درصد جاری و با حدود 18/5 درصد افزایش بودجه نسبت به سال 98 به شورای شهر پیشنهاد داشت.

وی افزود: : در بخش منابع درآمدی بودجه سال 99 حدودآ از محل عوارض ارزش افزوده و عوارض بر کالا و خدمات و متمرکز 33/5درصد ،عوارض صدور پروانه ساختمانی 22/5 درصد ، سایر منابع درآمدی 44 درصد پیش بینی شده است.

عیسوند اضافه کرد : بخشی از منابع درآمدی شهرداری براساس جمعیت شهر طبق آخرین سرشماری ( حدود 50 هزار نفر) پیش بینی میشود که درصورت تخصیص و از نظر با هزینه های عملیاتی شهرداری باتوجه به واقعیت جمعیت شناور و روز شهر چهاردانگه همخوان نیست. وی افزود جمعیت کنونی شهر چهاردانگه با توسعه مناظق سکونتی شهر و باوجود صنایع،کارخانجات بزرگ و شهرکهای صنفی و خدماتی و کارگاهها و واحدهای کوچک و بزرگ تولیدی و خدماتی در حریم و محدوده تقریبا به بیش از 100 هزار نفر نیز میرسد و روزانه در شهر تردد و فعالیت مینمایند که شهرداری چهاردانگه بنا بر وظیفه ذاتی باید برای نیازهای متعدد و متنوع تمامی شهروندان حاضر در شهر خدماتی  مناسب و مطلوب بدهد..


تعداد بازدید : 167

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0