پنج‌شنبه, 1 اسفند 1398
عنوان : گفتمان بزرگترین همایش آسیب اجتماعی با محوریت اعتیاد در شهر چهاردانگه
زير عنوان : رئیس شورای اسلامی شهر چهاردانگه با تأکید بر اینکه انجمن مردمی معتادان گمنام بدون هیچگونه چشم داشت مالی در زمینه مقابله با مواد مخدر می‌تواند به شهرکمک دهد، گفت: شورای شهر در راستای تقویت این انجمن گمنام در شهر، حمایت مستمر و جدی خود را در نظر خواهد داشت.
کد خبر : ۴۰۱۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ 
ساعت : ۲:۱۰:۱۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در روز شنبه مورخ 98/05/26 جمعی از نمایندگان بهبود یافتگان محترم و عزیز شهر  در محل شورای اسلامی شهر چهاردانگه با رییس و نایب رییس شورای شهر دیدار داشتند.

این دیدار و نشست صمیمی با محوریت هم اندیشی برای برگزاری همایش روز جمعه مورخ 98/06/01 در مجتمع فرهنگی ورزشی شهید همت و بررسی مشکلات انجمن معتادان گمنام برقرار شد.

در نشست صبح روز شنبه نمایندگان محترم بهبود یافته اظهار داشتند: با توجه به اینکه انجمن معتادان گمنام، نهاد مردمی و خودجوش هستند، توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیاد گرفتار بودند، با هدف کمک و نجات معتادان از اعتیاد در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه شکل گرفته است.در ادامه بیان داشتند جلساتی در گروه های مختلف در بازده زمانی  مشخص در سطح شهر برگزار می شود و  اینکه خروجی مناسب این جلسات و گروه‌ها، تنها شاخص موفقیت در انجمن معتادان گمنام است؛ بیان داشتند: با توجه به اثربخشی برگزاری جلسات این انجمن برای کاهش اشتیاق معتادان تحت درمان برای بازگشت به اعتیاد، در حال حاضر هر روزه جلسات متعددی در اکثر نقاط کشور برگزار می‌شود و تعداد قابل توجهی از معتادان توانسته‌اند با کمک اصولی این انجمن از چنگال بیماری اعتیاد رهایی یافته و بهبود یافتند واین انجمن در مسیر بهبود و درمان اعتیاد مهمترین راهکار را آگاهی‌بخشی و توانمندسازی فکری و ارادی افراد قرار داده که در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس کمیسیون نظارت ؛برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر  هم با اشاره به فعالیتهای انجمن معتادان گمنام اظهار کرد: مؤلفه های مختلف تربیتی برای بهبود یافتگان این انجمن اعمال میشود که در نظم‌دهی آنها بسیار قوی ورود پیدا کرده‌اند.
حامد عیسوند خروجی جلسات این انجمن‌ را خودباوری برشمرد و افزود: این انجمن برای ایجاد هرگونه رفتار، فرآیندسازی دارند که میبایست ضمن تغییر نگاه ها نسبت به معتادان جامعه، با تبادل نظر از تجربیات و مهارت  خوب آنها بهره‌مند شویم.

جعفر مرادیدرئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر نیز اهداف و فعالیتهای این انجمن را در راستای حفظ سلامت جامعه قابل توجه برشمرد و گفت: اگر مسئولان امر برای تدوام فعالیتهای این انجمن مردم هزینه کنند، سرمایه گذاری محسوب میشود.

 


تعداد بازدید : 239

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0