يکشنبه, 18 خرداد 1399
    /  2
عنوان : تاكید اعضای شورای اسلامی شهر چهاردانگه بر جلوگیری از سدّمعبر در محله های سطح شهر و بزرگراه آیت اله سعیدی و تعبیه سطل های زباله و جلوگیری از زباله سوزی .
کد خبر : ۳۹۹۷
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ 
ساعت : ۱۳:۳۷:۲۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تاکید اعضای شورای اسلامی شهر چهاردانگه بر جلوگیری از سدّمعبر  در محله های سطح شهر و بزرگراه آیت اله سعیدی و تعبیه سطل های زباله و جلوگیری از زباله سوزی .

در یکصدو بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر موضوع جلوگیری از سدّ معبر مورد تاکید اعضای شورای شهر قرار گرفت .

یکی از معضلات اجتماعی شهرها که از دیر باز با شهرنشینی همراه گشته ، ناهنجاری دست فروشی و متعاقباً سدّ معبر می باشد ، تا جایی که این مشکل ضمن ایجاد مزاحمت برای ساکنان شهرها ، تاثیرات منفی دیگری همچون ترافیک ، قاچاق کالا ، کاهش میزان سلامت عمومی ، کاهش میزان نظافت معابر، کاهش امنیت عمومی و اثرات منفی دیگر به دنبال دارد که با کمی تامل و تفکر در آن میتوان به این موضوع که معایب  این کار از مزایای آن بسیار بیشتراست ، پی برد ، لذا شهرداری ها همواره جهت رفع سدّ معبر با چالش مواجه بوده اند.

حامد عیسوند رئیس شورای اسلامی شهر چهاردانگه در یکصدو بیست و هشتمین جلسه شورای شهر در این باره اظهار داشت : اخیراً به علت عدم نظارت کافی بر موضوع سدّ معبر شاهد افزایش خودرو های وانتی و دستفروشان در سطح محله های شهر و همچنین بزرگراه آیت اله سعیدی هستیم ، لذا با توجه به مشاهدات و گزارشات مردمی شهرداری موظف است با چنین ناهنجاری هایی برخورد جدی نماید .

وی افزود : کنترل و جمع آوری سدّ معبر نیاز به نظارت دقیق تر و حضور مداوم ماموران شهرداری در خیابان های سطح شهر دارد لذا تاکید می شود با افزایش گشت زنی ها و تعداد ماموران کلیه موارد سدّ معبر جمع آوری شوند .

رئیس شورای شهر در ادامه سخنان خود در خصوص کمبود سطل های زباله در سطح شهر اظهار داشت : کمبود سطل های زباله در شهر تا حدودی حس می شود و شهرداری موظف است در اسرع وقت با تامین بودجه اقدامات لازم در این خصوص را در دستور کار خود قرار دهد .

وی در باره معضل زباله سوزی گفت : در روز های اخیر شاهد معضل زباله سوزی در شهر بوده ایم  که  توسط افراد نامعلوم اتفاق می افتد و بعضاً دود حاصل از آن در بدو ورود به شهر موجب ایجاد ناراحتی برای همشهریان عزیز می شود ، این معضل ضمن تخریب محیط زیست و آلودگی هوا ، میزان سلامت عمومی را کاهش خواهد داد.

وی بر رفع این معضل و شناسایی افراد و یا شرکت های متخلف در اسرع وقت تاکید کرد و ادامه داد : شهرداری باید در این زمینه فعالیت خود را دو چندان کند  و با افزایش تعدادگروه های گشت زنی و ماموران در طول شبانه روز ضمن شناسایی افراد و یا شرکت ها و کارخانجات متخلف ،  از بروز آن جلوگیری نماید.

(سرویس خبری شورای اسلامی شهر چهاردانگه)

 


تعداد بازدید : 218

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0