يکشنبه, 18 خرداد 1399
    /  2
عنوان : نگهداری از فضای سبز و حفظ امنیت در بوستان های سطح شهر ، یكی از دغدغه های اصلی شورای اسلامی شهر چهاردانگه است .
کد خبر : ۳۹۹۵
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ 
ساعت : ۱۳:۱۴:۱۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نگهداری از فضای سبز و حفظ امنیت در بوستان های سطح شهر ، یکی از دغدغه های اصلی شورای اسلامی شهر چهاردانگه است .

یکی از دغدغه های اصلی اعضای شورای اسلامی شهرچهاردانگه حفظ امنیت و کیفیت فضای سبز بوستان های موجود و توسعه ی آن برای ارائه خدمات مطلوبتر به شهروندان محترم است .

در این راستا در یکصدوبیست و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ، سرپرست معاونت امور شهری و فضای سبز گزارشی از عملکرد سه ماهه این معاونت را ارائه نمود.

حامد عیسوند رئیس شورای شهر در خصوص وضعیت فضای سبز بوستانهای شهر اظهار داشت : در برخی بوستان ها مشاهده شده وضعیت فضای سبز از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و گاهاً دیده شده که حضور موتور سواران و اشخاصی که سگهای خانگی خود را وارد بوستان می نمایند برای اهالی ایجاد مزاحمت کرده اند ؛ این موضوع با عدم نصب روشنایی مناسب و یا خاموشی تجهیزات نوری موجود توأم شده و  همین امر موجب گردیده تا اهالی موارد گلایه خود را به اعضای شورای شهر انتقال  نمایند .

وی افزود : چنین اتفاقاتی که باعث می شوند مردم برای استفاده از فضاهای تفریحی با مشکل مواجه شوند ، چندان خوشایند نیست و باید هر چه زود تر از بروز آن جلوگیری شود.

مهندس قدس شهردار چهاردانگه دراین باره اظهار داشت : برای حفظ و ارتقای امنیت بوستان ها در اولین فرصت با بخشدار محترم جلسه ای را برای برنامه ریزی و هماهنگی های لازم با نیروی محترم انتظامی برقرار خواهیم کرد تا با ایجاد تعامل میزان چنین رفتارهایی در اماکن عمومی به حداقل برسند .

وی در ادامه گفت : در خصوص کیفیت فضای سبز بوستان ها به دلیل افزایش قیمت ها و دستمزد کارگران پیمانکاران نگهداری از فضای سبز دچار مشکل شده اند و همین امر موجب کاهش ارائه خدمات گردیده است  البته  امیدواریم با تمهیداتی که شورای شهر و شهرداری  در نظر خواهد گرفت این مشکل نیز برطرف شود و شاهد رشد و ارتقای کیفیت خدمات در بوستا ن های شهر باشیم .

حامد عیسوند در ادامه افزود : این حق مسلم اهالی محترم است که مطالبه گری کنند و خواستار ارائه خدمات مطلوب باشند ، لذا وظیفه شورای شهرو شهرداری است که اگر مشکلات و موانعی بر سر راه است در اسرع وقت بر طرف نمایند .

رئیس شورای شهر در خصوص زیبا سازی بصری سطح شهر به ویژه بوستان ها از مسئول فضای سبز خواست :  با توجه آغاز فصل گرما و تعطیلات مدارس، واحد زیباسازی جهت رنگ آمیزی دیوار های موجود در معابر شهری و بوستانها اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهد ، چرا که بعضاً دیده شده نوشتارهای نامتعارف بر روی دیوار ها چهره شهر را مخدوش نموده اند و لازم است جهت بهبود کیفیت بصری، شهرداری با رنگ آمیزی و درج نقوش زیبا در این راستا گام بردارد.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص رسیدگی به وضعیت فضای سبز و نظافت  بلوار میانی بزرگراه آیت اله سعیدی گفت : بزرگراه آیت اله سعیدی ویترین شهر چهاردانگه است و باید توجه ویژه ای به آن شود، لذا  لازم است در خصوص جمع آوری نخاله های موجود و برخی جلوه های ناخوشایند بصری دقت نظر بیشتری داشت ، از این رو حضور مداوم ناظران فضای سبز در این موقعیت ها الزامی است .

مسئول فضای سبز شهرداری در پاسخ به سئوالات اعضای شورای شهر اظهار داشت : متاسفانه افزایش هزینه های خدمات و نگهداری فضای سبز موجب شده، پیمانکار مربوطه در ارائه خدمات دچار مشکل شود ، که البته این موضوع با تمهیدات لازم شورا و شهرداری برطرف خواهد شد .

وی در خصوص سیستم روشنایی بوستان ها گفت : در برخی بوستان ها سیستم روشنایی جدید نصب گردیده و درصدد رفع خاموشی برخی تجهیزات موجود نیز هستیم و این مشکل به زودی رفع خواهد شد.

وی درباره زیباسازی و رنگ آمیزی دیوار های شهر نیز با توجه به توصیه رئیس و اعضای شورای شهر اظهار داشت : به محض تامین هزینه های لازم این امر نیز در دستور کار زیبا سازی قرار خواهد گرفت .

(سرویس خبری شورای اسلامی شهر چهاردانگه)


تعداد بازدید : 225

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0